content
1.2 Úvod

Firma AM-CME se specializuje na výrobu a zajišťování kvalitních výrobků z oceli v oblasti komponentů pro průmyslová zařízení a strojírenství. Začali jsme v roce 1998 jako firma se 3 zaměstnanci a krok za krokem se vyvíjela z výrobce přesných součástí po dodavatele kompletních řešení projektů. Zárukou stálého růstu firmy je kompetentní projektový management ve spojení

více o společnosti ...

content
1.3 O nás

Firma AM-CME se specializuje na výrobu a zajišťování kvalitních výrobků z oceli v oblasti komponentů pro průmyslová zařízení a strojírenství. Zahájila činnost v roce 1998 jako firma se 3 zaměstnanci a krok za krokem se vyvíjela z výrobce zakázkových dílů, po dodavatele kompletních řešení projektů.

Zárukou stálého růstu firmy je kompetentní projektový management ve spojení s kvalifikovaným řízením výroby a rychlou reakcí na nové požadavky trhu, produktivními výrobními metodami a v neposlední řadě spolehlivé zajištění kvality.

Zkušení inženýři a technici, stejně jako vysoce kvalifikovaní odborníci ve výrobě a neustálé přizpůsobování se požadavkům trhu jsou základem naší práce, v jejímž středu stojí samozřejmě vždy zákazník.

Náš vývoj směřuje v obou oblastech (výroba komponentů pro průmyslová zařízení a strojírenství) od jednoduchého výrobku k celkovému řešení. Technicko-organizační know-how a kompetence nás činí silným partnerem pro naše vážené zákazníky. 

Naše výrobky mají celosvětové uplatnění. Spalovny odpadů na Havaji, výroba trubek v USA, vodní elektrárna v Kanadě, metalurgie v Argentině, ropné plošiny u Nového Zélandu a Norska, zlaté doly v Jižní Africe, výroba letadel v Číně, testovací zařízení letadlových motorů v Belgii, Francii a Polsku, manipulátory lopatek off-shore větrných elektráren ( délka 78 m ), rozdílné produkty v Rusku, Číně, Indii, Blízkém Východě a samozřejmě v celé Evropě. Všude tam je možno nalézt produkty, které dodala firma AM-CME.

Soustřeďujeme se na individuální zadání jednorázová i opakovaná, speciální řešení a malosériovou výrobu. Na přání rádi poskytujeme konzultace našim partnerům již ve stádiu vývoje v oblasti efektivní výroby.

 
content
1.3.1 Aktuality

Odkaz na článek na webovém portálu E15.cz:
"Když je konečný zákazník spokojený, jsme spokojeni i my, říká jednatel AM-CME Aleš Louda"


  


Na realizaci projektu "Konstrukční  návrh  manipulačních  stolů určených pro výměny nástrojů kovacích lisů" jsou poskytnuty finanční prostředky z rozpočtu statutárního města Plzně v rámci programu podpory spolupráce podniků a výzkumných organizací v Plzeňské aglomeraci „Plzeňské podnikatelské vouchery“.

Dodávka roštů a komponentů pro spalovny odpadů – umístění Jižní Korea, CZ

Leden

Dodávka formovacích rámů pro novou slévárnu v USA pro výrobu podvozků vagónů.

Tisková zpráva BAE Systems | AM-CME - odkaz 

Firma AM-CME se stala finalistou v projektu "OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ"

 

Duben

Předání kompletního zařízení k výrobě kontinuálně svařovaných „Spiro“ trubek s dimenzemi plechu t=22 mm, b=2200 mm.

Celková hmotnost 370 t, hmotnost nejtěžšího jednotlivého komponentu 53 t. Konečný zákazník USA.

Duben / srpen

Výroba 42 strojů a zařízení pro 2 výrobní linky tyčí Conti-Rod do Japonska a Číny.

Červenec

Ukončení zakázky na detailní engineering, výrobu a montáž vzduchové techniky pro MVA ve Švédsku. Navzdory korona pandemii, karanténě a ztížených podmínek byla zakázka předána v termínu.

Srpen

Dokončení montážních prací na ocelové konstrukci dalšího testovacího kanálu leteckých motorů pro GE/LH v Polsku. V rámci zakázky byly AM-CME organizovány několikeré nadrozměrné konvoje o šířce 6,8 m.

Dodávka roštů a komponentů pro spalovny odpadů – umístění v CZ, Švýcarsku a USA.

 

Na realizaci projektu "Inovace výroby speciálně tvarovaného potrubí" jsou poskytnuty finanční prostředky z rozpočtu statutárního města Plzně.

 Dotační tituly - EU fondy:
 
 
  
 

Květen

Předání konstrukce pro testovací tunel leteckých motorů pro Lufthansu v Polsku.

Červen

Dodávka pece pro drcení mědi do Německa.

Duben – září

Dodávka roštů a dalších komponentů pro spalovny odpadů v CZ, D a F.

 

Leden / červen

Dodávka do Indie a Číny dalších dvou zařízení pro výrobní linky tyčí Conti-Rod, pro našeho zákazníka v Německu.

Duben

Dodávka roštů a dalších komponentů pro rekonstrukci spalovny odpadů v Praze. Do roku 2021 budou rekonstruovány všechny 4 linky a AM-CME je dodavatelem roštů a další komponentů.

Dodávka dalších manipulátorů pro výrobu lopatek větrných elektráren našeho zákazníka ve Velké Británii a Dánsku.

 

Březen

Dodávka kompletního zařízení pro 2 linky k výrobě kontinuálně svařovaných „Spiro“ trubek o síle plechu do 20 mm – celková hmotnost zařízení 350 t

Červen – listopad

Siemens, Cuxhaven, DE – dodávka více než 100 druhů nástrojů a zařízení do firmy, která vyrábí generátory pro větrné elektrárny.

 

Květen

Dodávka 20 setů manipulátorů pro výrobu lopatek větrných elektráren do Velké Británie.

Duben

 • předali jsme našemu zákazníkovi další speciální ocelovou konstrukci pro zkušebnu leteckých motorů v blízkosti Paříže. 
 • dodání dopravníkové techniky pro transport a chlazení materiálu pro výrobu drátu v Německu. V této zakázce bylo zpracováno více než 500 t oceli a přes 1,8 km kontilitiny.

Březen

AM-CME zavedla systém managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2009

Únor

Získali jsme velkou zakázku na dodání kompletního vybavení nového závodu našeho významného zákazníka na manipulační zařízení. Jedná se o největší zakázku v historii firmy.

 

Květen

Zprovoznění nové CNC vyvrtávačky x= 3 000 mm, y = 2 000 mm, z = 1 400 mm, w = 700 mm, vřeteno Ø 130 mm v Soběslavi.

Duben 

Zprovoznění nového vertikálního centra se 4 osami x = 1 200 mm, y = 600 mm v Soběslavi.

Prosinec

 • zprovoznění CNC vyvrtávacího centra s x = 3 000 mm, y = 2 000 mm, z = 1 400 mm, w = 700 mm, vřeteno Ø 130 mm.
 • v roce 2014 jsme dodali jednoúčelové stroje, dopravníky a přípravky v hodnotě více než 4 mil. €.

Září

Dokončení velké zakázky - zkušebny pro letecké motory v Belgii. AM-C.M.E. dodala a smontovala speciální konstrukci k plné spokojenosti zákazníka.

Prosinec

 • v oblasti jednoúčelových strojů, dopravníků a přípravků jsme zvýšili obrat na 3,5 mil. €.
 • zprovoznění CNC řízeného vyvrtávacího centra s x = 2 000 mm, y = 1 700 mm a z = 1 240 mm, vřeteno Ø 110 mm.

Červen

Zprovoznění CNC vyvrtávacího centra v Soběslavi s x = 4 500 mm, y = 2 600 mm, z = 1 400 mm, w = 700 mm.

Červen

Naše firma získala první velkou zakázku v hodnotě více než 1 mil. € na dodávku dopravníků pro závod na výrobu ocelových tyčí v Indii.

catalogcategory
1.4 Profil firmy


catalogitem
1.4.1 Řešení projektů

Projektový management na vysoké úrovni - naše síla.

Náš tým se skládá ze zkušených inženýrů a techniků, kteří tvoří spojnici mezi zákazníkem, technickými odděleními a výrobci. Zde se sbíhají veškeré informace a začíná koordinace procesů - úkolů. K našim denním úkolům patří dozor nad projektem, spolehlivé zajištění termínů a kvality, dozor nad nákupem dílů, organizace logistiky, vyjasnění technických otázek, příprava a vystavení ( někdy i velmi rozsáhlé ) vývozní dokumentace. Pravidelné technické konzultace týmu, stejně tak stálá výměna informací se zákazníkem představují stabilní součást naší práce. Naše zákazníky pravidelně informujeme o nejnovějších vývojích trhu a na jejich přání doporučíme nákladově výhodnou výrobu.


catalogitem
1.4.2 Konstrukce

S podporou zkušených konstruktérů, rovněž i se Západočeskou univerzitou v Plzni, nabízíme našim zákazníkům následující služby:

 • engineering a detailní konstrukce pro strojírenství
 • konstrukční práce spojené s výrobou a montáží strojů a zařízení
 • konstrukční práce spojené s výrobou a montáží v oblasti ocelových konstrukcí
 • konstrukční práce spojené s výrobou a montáží v oblasti vzduchotechniky pro průmyslová zařízení  
 • převzetí výkresů do systému CAD
 • statické a FEM výpočty ve spojení s konstrukčními službami  

Naše firma pracuje v následujících CAD systémech:

•  Inventor / SolidEdge
•  Catia / SolidWorks 
•  Creo 

catalogitem
1.4.3 Výroba

Ve výrobní oblasti pokrývá naše firma široké spektrum služeb. V našich vlastních provozech, nebo u našich auditovaných partnerů vyrábíme:

 • speciální ocelové konstrukce
 • selké i malé svařence bez obrábění do hmotnosti 80 t
 • svařence do hmotnosti 25 t s opracováním na vyvrtávacích strojích
 • rámy a stojany
 • svařence, odlitky nebo kované přesné díly
 • soustružené, frézované nebo broušené díly

 Naši výrobu ve Strojírně Soběslav jsme od roku 2008 přestavěli z výroby s klasickými stroji na moderní výrobní závod s CNC stroji a zařízeními. Samozřejmostí je výroba s přesností 0,01 mm a vybavenost odpovídajícími měřícími zařízeními. Mimo jiné jsme vybavení 3D-měřícím zařízením (Zeiss) v klimatizovaných prostorech. 

catalogitem
1.4.4 Montáž a zkoušky

Na základě zákazníkem dodaných sestavných výkresů provádíme kompletní montáž zařízení včetně hydrauliky, pneumatiky i elektroinstalace. Tuto oblast montáže doprovází řada funkčních zkoušek jako např. lineární pohyby hydraulických a pneumatických válců, rotační pohyby motorů a převodovek, měření zubové vůle a určení kvality záběru u ozubení, záběhový test (u převodových skříní), u hydraulických obvodů provádíme požadované tlakové zkoušky. Mezi další zkoušky patří také veškeré NDT zkoušky materiálů a svárů a zátěžové testy dle požadavků zákazníka. Veškeré montážní zkoušky jsou protokolovány a předány zákazníkovi.

Tyto montážní práce provádíme již více než 12 let a za tuto dobu jsme smontovali přes 250 různých jednoúčelových strojů, dopravníků a přípravků. Pro názornost prosím navštivte také fotogalerie v "Portfoliu".

catalogitem
1.4.5 Balení a transport
Transport a balení je nedílnou součástí poskytovaných služeb našim zákazníkům. Ročně odbavíme až 200 nákladních automobilů, z toho cca 20 % tvoří nadrozměrná doprava. Pro přepravu využíváme služeb našich dlouholetých prověřených partnerů v oblasti přepravy od balíkové až po nadrozměrné přepravy. Na požadavek zákazníka jsme schopni také zajistit leteckou, lodní a železniční přepravu. Pro požadované přepravy zajistíme odpovídající balení zboží, tak aby vyhovovalo jak zákazníkům, tak danému typu zboží a platným předpisům pro dané místo určení. Samozřejmostí je balení na EURO palety, do dřevěných i ocelových beden, balení do zámořských kontejnerů atd.
catalogitem
1.4.6 Montáž u zákazníka

Spolu s výrobou zařízení provádíme také montáže u zákazníka. Náš montážní tým tvoří montéři s rozsáhlými zkušenostmi na mezinárodních stavbách. Naše firma realizovala mnoho úspěšných montáží na velkých stavbách v Německu, Rakousku, Švédsku, Francie, Velké Británii, Španělsku, Švýcarsku, Nizozemsku, Itálie, Belgii a v dalších zemích. 

Realizovali jsme již montáže, na kterých bylo nasazeno až 25 montérů po několik měsíců v režimu 24/7. Odpovídající know-how spojené s vysokou spolehlivostí, solidním vystupováním včetně nutných jazykových znalostí našich vedoucích montérů z nás udělalo žádaného partnera v mezinárodním špičkovém měřítku vč. poskytnutí nezbytných služeb jako je zajištění manipulace, hodnocení rizik, návrhu postupů apod., samozřejmě vždy dle tamnější legislativy, veškerých povolení a splnění předpisů bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí ( EHS ).

catalogcategory
1.5 Portfolio


catalogcategory
1.5.1 Kompletní řešení projektů

Dodáváme zařízení a služby pro průmyslová zařízení včetně zajištění konstrukce, výroby a montáže  v následujících oblastech:

 •     Spalovny komunálního odpadu, energetika a velká průmyslová zařízení
 •     Dopravní a transportní zařízení
      (regálové zakladače, speciální dopravníky, doprava a transport surovin)
 •     Vzduchotechnika pro průmyslová zařízení
 •     Součásti pro jeřábová a jiná speciální vozidla
 •     Stavba speciálních ocelových konstrukcí (pro tunelovou techniku, skladovací a manipulační techniku apod.)


Vzduchotechniku nabízíme na základě zákazníkem poskytnutého basic-engineeringu. Zhotovujeme potrubí, podpěrné konstrukce, schodiště, plošiny a přechody. Dle potřeby provádíme statické výpočty. Výrobu a montáž na stavbě provádí a koordinuje náš odborný personál. Takto jsme od roku 2005 spolehlivě smontovali vzduchotechniku na více než 25 zařízeních pro spalování odpadu a biomasy v celé Evropě.
Na základě požadavků zákazníků konstruujeme, vyrábíme a montujeme jednoúčelové stroje, přípravky a dopravníky. Získali jsme zakázku na výrobu manipulačních zařízení pro nový závod ve Velké Británii, kde se budou vyrábět lopatky pro větrné elektrárny. Dále jsme a vyráběli pro našeho zákazníka víceúrovňový zakladač pro chlazení odlitků.
Naše firma se ráda podílí na projektech přestavby nebo modernizace zařízení v oblastech ochrany životního prostředí a energetiky. Zde nabízíme služby a to na základě dokumentace od zákazníka nebo dle vlastního návrhu a konstrukce.

V oblastech výroby průmyslových zařízení dodáváme svařence až do hmotnosti 80 tun bez obrábění a včetně obrábění do 25 t. Mezi hlavní oblasti naší výroby pro průmyslová zařízení patří:

 • Spalování komunálního odpadu, stavba velkých zařízení a energetika
 • Offshore ( obslužné kontejnery, speciální ocelové konstrukce - také dle standardu Norsok )
 • Dopravní a transportní zařízení (regálové zakladače, speciální dopravníky, doprava a transport surovin)
 • Vzduchotechnika pro průmyslová zařízení
 • Stavba speciálních ocelových konstrukcí (pro tunelovou techniku, štěrkovny apod.)
 • Zařízení pro zpracování biomasy


Již déle než 15 let dodáváme velké svařované / předmontované komponenty včetně hydrauliky pro spalovny odpadů. K tomuto náleží násypky (do 80 t), odstruskovače, zařízení pro odvod popela a další. Tyto komponenty jsme dodali do většiny evropských států. Pro zákazníky z oblasti energetiky a životního prostředí dodáváme různé svařované díly včetně i bez opracování, lanové bubny, stejně tak i  předmontované výrobní sestavy. Například sestavy pro vodní elektrárny, uhelné elektrárny, zařízení na zpracování bioplynu atd.

Velice zajímavou oblast představují zakázky pro výrobu a montáž dílů a zařízení pro oblast offshore. Do této kategorie patří svařované díly, jako speciální kontejnery, speciální ocelové konstrukce aj., které dodáváme s ověřením kvality dle norského standardu (Norsok), stejně jako další díly pro zařízení pro výměnu vrtacích tyčí, kleště, rámy atd.

Pro vzduchotechniku nabízíme výrobu dílů a komponentů na základě výkresové dokumentace od zákazníka. Mimo standardních dílů a částí vzduchotechniky, zhotovujeme také podpěrné konstrukce, schodiště, plošiny a přechody. ( Dle požadavku také samozřejmě včetně montáží na stavbě )

Do této kategorie patří následující:

 • manipulační zařízení, která nabízíme také včetně zajištění statických výpočtů (reference z metalurgie a hutí)
 • komponenty pro regálové zakladače
 • transportní zařízení v oblasti výroby a zpracování oceli (chladící tunel na ochlazování drátu zařízení na vedení drátu, dopravník na trubky)
 • komponenty pro speciální vozy a transportní prostředky
 • zařízení pro čištění pánví v hutích na výrobu hliníku

V oblasti speciálních ocelových konstrukcí a speciálních konstrukcí jsme realizovali řadu projektů, například:

 • Speciální konstrukce pro aerodynamické zkušebny pro letecké motory vč. montáže v Belgii a Francii
 • Plošiny a podstavce pro různé použití
 • Schodišťová věž a úniková cesta pro ropné plošiny (offshore)
 • Instalační stroj izolačních fólií do tunelů
 • Chladící víceúrovňový dopravník pro chlazení sériové litiny
catalogcategory
1.5.3 Strojírenství

Strojírenství představuje jeden z hlavních pilířů z naší široké nabídky služeb. Na základě předané výrobní dokumentace zajišťujeme výrobu a montáž v širokém rozsahu, např. jednoúčelové stroje, manipulační dopravníky, tvářecí a dělící stroje, různé upínače a přípravky atd. Všechny tyto stroje jsme schopni dodat včetně kompletní hydrauliky, pneumatiky i elektroinstalace.

Naše stroje a zařízení, které jsme již úspěšně dodali našim zákazníkům, se nenacházejí jen v Evropě, ale i mimo ni - například Čína, Indie, Rusko, Usa i Mexiko. Detailní informace k nahlédnutí v dílčích bodech této sekce.catalogitem
1.5.3.1 Manipulační zařízení

Je mnoho věcí, které je nutno přemisťovat a přepravovat, zde jsou některé příklady z mnoha zařízení dodaných AM-CME:

 • speciální roboty
 • dopravníky pro transport loupaných a broušených tyčí
 • manipulátor pro vkládání polotovarů do kovacích strojů
 • blokový nakladač pro vkládání polotovarů do vodorovných lisů
 • zařízení pro vedení drátu
 • chladící linka na vedení drátu ( celkem 500 tun ) 
catalogitem
1.5.3.2 Jednoúčelové stroje

Stroje, které dodává AM-CME, jsou převážně určeny pro periferní nasazení v kovozpracujících závodech. Sem patří nůžky, pily, dělící zařízení, pohony, tažná zařízení, vyrovnávací lisy a mnohé další. 

catalogitem
1.5.3.3 Přípravky

Pravidelně dodáváme jednoúčelové stroje, vodící prvky, odkládací stoly dle dokumentace zákazníka. V roce 2016 jsme získali poprvé velkou zakázku od našeho významného zákazníka pro zařízení nového závodu na výrobu lopatek větrných elektráren. Zakázka zahrnuje výrobu, montáž a zprovoznění kompletních funkčních jednotek včetně moderních opatření dle platné legislativy v místě konečné instalace. 

catalogcategory
1.5.4 Zakázková výroba součástí
Zakázkovou výrobou pokrýváme široké spektrum dílů, což dává našim partnerům možnost koordinace nákupu a logistiky s významnými úsporami nákladů. Našimi zákazníky jsou střední a velké podniky, které nakupují prostřednictvím naší firmy až 50% své potřeby výrobních součástí.


Prostřednictvím spolehlivých a auditovaných kooperačních partnerů provádíme operace, které nám naše strojní vybavení neumožňuje, např.:

 • soustružení na karuselech od Ø 500 mm do Ø 4500 mm
 • soustružení do Ø 650 mm, délka do 6000 mm
 • výroba ozubení (frézování, obrážení, broušení)
 • hoblování a frézování na portálových frézách do délky 10 m a šířky 3 m
 • zpracování tenkých plechů t = 1 – 3 mm
 • laserové díly, řezání vodním paprskem
 • tepelné zpracování a povrchové úpravy
catalogitem
1.5.4.1 Svařence bez opracování
Svařence bez opracování do celkové hmotnosti 80 t a výšky pod jeřábem do 8 m, včetně pískování a profesionálního lakování
catalogitem
1.5.4.2 Svařence s obráběním

Opracování převážně svařenců na CNC a klasických horizontkách

 • od    x = 500 mm   a   y = 500 mm
 • do    x = 10 m        a   y = 3,5 m
 • max. hmotnost dílu 25 t
 • obrábění s přesností až ±0,01 mm ( rozměrové tolerance ) - podle velikosti dílů, vzdálenosti otvorů až 0,02 ( geometrické tolerance ) rovnoběžnosti a kolmosti ploch
catalogitem
1.5.4.3 Přesné díly
Vertikální obráběcí centra do x = 2000 mm a y = 800 mm
CNC řízené soustruhy do průměru 600 mm a délky 6000 mm
catalogitem
1.5.4.4 Rámy a stojany

Od založení firmy jsme vyrobili více než 5 000 stojanů a rámů pro různá použití.
Rámy a stojany pro off-shore nabízíme včetně zátěžových testů a odpovídající inspekcí svarů.

content
1.6 Reference
Na následující mapě můžete v několika příkladech vidět, kde po světě se nachází díly, stroje a zařízení, jenž firma AM-CME dodala svým zákazníkům.
content
1.7 Kontakt

AM-CME s.r.o.

Masarykovo nám. 110
P.O.BOX 61
334 01 Přeštice

(+420) 377 830 225
(+420) 377 830 221

 amcme@amcme.cz
 www.amcme.cz


Fakturační adresa

AM-CME s.r.o.
Lobezská 1202/80
312 00 Plzeň
Czech Republic

content
1.7.1 Tým

Vedení společnosti

Michael Klose
Dipl. Ing. Michael Klose
Jednatel společnosti
amcme@amcme.cz
+420 377 830 225
de en cz
Aleš Louda
Ing. Aleš Louda
Jednatel společnosti
louda@amcme.cz
+420 377 830 227
en de2 cz3
Michal Rath
Ing. Michal Rath
Prokura
rath@amcme.cz
+420 377 830 211
de en cz

Projektový managment

Václav Hruška
Václav Hruška
PM
hruska@amcme.cz
+420 377 830 212
de cz
Josef Tarantík
Ing. Josef Tarantík
PM
tarantik@amcme.cz
+420 377 830 215
de cz
Rostislav Štych
Rostislav Štych
PM
stych@amcme.cz
+420 377 830 213
de cz2
Michal Švec
Ing. Michal Švec
PM
svec@amcme.cz
+420 377 830 214
en de2 cz3
Tomáš Blumentrit
Ing. Tomáš Blumentrit
PM
blumentrit@amcme.cz
+420 377 830 228
de en cz3
Tomáš Velkoborsky
Tomáš Velkoborsky
PM
velkoborsky@amcme.cz
+420 377 830 226
de en cz
Tomáš Blacký
Tomáš Blacký
PM
blacky@amcme.cz
+420 377 830 230
de cz en2
Irena Císařová
Irena Císařová
PM / Sekretariát
cisarova@amcme.cz
+420 377 830 225
de cz
Tomáš Jelínek
Tomáš Jelínek
PM
jelinek@amcme.cz
+420 725 782 386
de cz en3

Ostatní

Alena Hajná
Alena Hajná
Finance / Personalistika
hajna@amcme.cz
+420 377 830 222
de cz
content
1.7.2 Partneři
Strojirna Sobeslav s.r.o.

Strojirna Sobeslav s.r.o.

Společnost Strojírna Soběslav byla založena v roce 1994 jako výrobce přesných dílů. V roce 2008 převzala firma AM-CME majoritní podíly. Od té doby se Strojírna Soběslav transformoval od výrobce přesných dílů až po výrobce speciálních strojů a zařízení s vysoce kvalifikovanými a motivovanými zaměstnanci.

Od roku 2010 bylo investováno více než 2,5 milionu € do nových CNC strojů.

Kontakt:

Zátkova 496,
392 01 Soběslav II
Czech Republic 

www.strojirnasobeslav.cz

content
1.7.3 Organigram

Organigram

content
1.7.4 Impressum

Sídlo firmy:
AM-CME s.r.o.
Lobezská 1202/80
312 00 Plzeň
Česká republika

Kontaktní údaje:
Telefon: +420 377 830 225
Fax: +420 377 830 221
E-Mail: amcme@amcme.cz
Internet: www.amcme.cz

Jednatel společnosti:
Dipl. Ing. Michael Klose


Společnost zapsána u Krajského soudu v Plzni, oddíl C, vložka 13522

IČ: 26324075, DIČ: CZ26324075

Copyright © 1998-2019 AM-CME s.r.o. Všechna práva vyhrazena.


Obsah a zákonnost jiných webových stránek, k nimž naleznete odkazy na těchto stránkách, AM-CME nekontroluje. AM-CME nemá žádný vliv na tvorbu těchto stránek a výslovně se distancuje od všech - zde uvedených - obsahů. AM-CME nepřebírá za tyto obsahy zodpovědnost a také za ně neručí.

content
1.8 Řízení kvality

AM-CME je držitelem certifikátu dle ČSN EN ISO 9001:2009.

Management kvality a zajišťování kvality je základem pro neustálé zlepšování výsledků, zefektivnění procesů, které zvyšují produktivitu a vedou ke snižování nákladů. V celosvětové konkurenci je nejdůležitější spokojený zákazník. K tomuto významně přispívá účinné řízení kvality.

content
1.8.1 Certifikáty

Naše společnost je od dubna roku 2016 držitelem certifikátu jakosti ČSN EN ISO 9001:2015.

Ve výrobách dále disponujeme následujícími certifikáty:

 • ČSN EN ISO 1090-1(2) /  EXC 3 
 • ČSN EN ISO 9606-1 ( dříve EN 287-1 )
 • NDT zkoušky pro VT, PT, MT, UT Level 2 - 3
 • EWT / IWT
 • ČSN EN 3834-2
 • DIN 6700-2 C2
 • DIN EN 15085 CL1
 • WPQR/WPS také pro jemnozrnné ocele S460, S690
content
1.9 Technické možnosti

AM-C.M.E. pokrývá široké spektrum výrobních možností: Výrobu dílů pro průmyslová zařízení vč. konstrukce a montáže, svařování velkých dílů včetně a bez opracování, výroba speciální strojů a zařízení dle dokumentace zákazníka, výroba přesných dílů.

Máme možnost pokrýt následující oblasti, částečně vlastní výrobou, nebo ve spolupráci s auditovanými kooperačními partnery: 

Svařování

 • svařence o hmotnosti do 80 t se světlostí pod jeřábem 8 metrů včetně odborného tryskání a lakování

Obrábění na horizontkách

 • od x = 500 mm a y = 500 mm
  do x = 10 m a y = 3,5 m
 • max. hmotnost dílu 25 t
 • přesnost podle velikosti dílu až ±0,01 mm vzdálenosti os otvorů až 0,02 rovnoběžnosti a kolmosti ploch

Hoblování a frézování na portálových frézkách

 • do délky 10 m a šířky 3 m

 CNC - Obráběcí centra

 • vertikální obráběcí centra do x = 2000 mm a y = 800 mm

Soustružení

 • CNC soustružení do Ø 500 mm a délky do 1500 mm
 • soustružení na karuselích od Ø 500mm do Ø 4500 mm 
 • soustružení na konvenčních strojích do Ø 650 mm, délka do 6000 mm

Broušení

 • na plocho, na kulato - vnitřních a vnějších průměrů

Výroba ozubení

 • frézováním, obrážením, broušením

Zpracování plechů

 • ohraňování do 6 m
 • zkružování
 • zpracování tenkých plechů t = 1 – 3 mm

Pálení laserem, řezání vodním paprskem

 •  do 6 m délky

Tepelné zpracování a povrchové úpravy